start_zaklejanie - kartonexpres

kartonexpress.pl
506-074-359
667-315-551
ul. Tetmajera 15
64-980 Trzcianka
biuro@kartonexpress.pl
Przejdź do treści
Jak zaklejać taśmą pudełka klapowe?

Pudełka klapowe to najprostsze i najtańsze rozwiązanie na spakowanie produktów do transportu, wysyłki lub przechowywania. Musimy jednak pamiętać, że do zamknięcia pudeł potrzebna nam będzie taśma klejąca, którą zaklejamy pudła na dole i na górze. Poniżej prezentujemy różne metody zaklejania pudeł w zależności od tego jak mocne klejenie chcemy osiągnąć.
  • Najprostszym sposobem jest zaklejenie pudeł w jednej linii. Zacznij kilkanaście centymetrów od krawędzi na bocznej ściance, ciągnij taśmę wzdłuż łączenia klapek i skończ kilkanaście centymetrów od krawędzi na drugiej bocznej ściance. Zrób tak samo na dole i na górze pudła.

  • Drugim sposobem jest zaklejanie pudeł typu H, które jest wzmocnieniem pierwszego sposobu. Początek i koniec taśmy dodatkowo zaklejamy w poprzek, zabezpieczając przed odklejeniem się taśmy.

  • Jeżeli chcemy jeszcze solidniej zakleić pudełko klapowe nie kończmy klejenia kilkanaście centymetrów poniżej krawędzi, ale nieprzerwanie zaklejmy jednym kawałkiem taśmy górę i dół pudełka.

  • Warto również zabezpieczyć taśmą pozostałe krawędzie kartonu. Będziemy mieli pewność, że karton jest solidnie zabezpieczony.Bardzo ważne jest abyśmy pamiętali, że osoba, która będzie otwierała pudło prawdopodobnie zrobi to przy użyciu nożyka, tnąc taśmę pomiędzy klapkami zamykającymi. W ten sposób bardzo łatwo można uszkodzić zawartość kartonu. Dlatego pamiętaj:
Zabezpiecz towar od góry – może to być kawałek tektury, styropianu lub innego wypełniacza.
Oznacz odpowiednio pudełko etykietami lub taśmą z napisami: ostrożnie otwierać lub otwierać przy użyciu bezpiecznych nożyków.
Dobrym sposobem jest również zamówienie pudeł z delikatnie dłuższymi klapkami, tak aby nie schodziły się jedna z drugą, ale żeby na siebie zachodziły. W takim przypadku przy otwieraniu pudła, nożyk tnąc taśmę klejącą napotka barierę w postaci jednej warstwy tektury, co zabezpieczy produkt przed uszkodzeniem.
Wróć do spisu treści