start_przeprowadzka - kartonexpres

kartonexpress.pl
506-074-359
667-315-551
ul. Tetmajera 15
64-980 Trzcianka
biuro@kartonexpress.pl
Przejdź do treści
Jak się pakować - przeprowadzka

Liczne badania prowadzone przez psychologów pokazują, że przeprowadzka należy do jednych z bardziej stresujących momentów w życiu dorosłego człowieka. Stres ten w sporej mierze spowodowany jest zmianą i wiążącą się z nią niewiadomą. Przeprowadzce bowiem towarzyszy często duża zmiana w życiu prywatnym lub zawodowym. Nie wiemy co nas czeka, nowe miejsce, nowi ludzie, otoczenie, nowe wyzwania. To wszystko może powodować spory stres. Dlatego tak ważne jest, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do tego wydarzenia i odpowiednio je zaplanowali. Dobry plan i organizacja sprawi, że rzeczy, na które mamy wpływ pójdą po naszej myśli i stres zostanie ograniczony. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek jak najlepiej przygotować się do przeprowadzki:

  • wybierz odpowiedni czas – przeprowadzkę zaplanuj z dużym wyprzedzeniem. Niech nie koliduje z innymi ważnymi wydarzeniami, abyś mógł w 100% skoncentrować się na tej jednej rzeczy.
  • kilka dni wyjętych z życiorysu – na przeprowadzkę trzeba zazwyczaj przeznaczyć kilka dni, dlatego warto na ten czas wziąć urlop z pracy. Na pakowanie rzeczy trzeba średnio przeznaczyć 2-4 dni. Rozpakowywanie zazwyczaj zajmuje mniej czasu i można je rozłożyć w czasie.
  • generalne porządki – czas pakowania warto wykorzystać na generalne porządki. Możesz przyjąć zasadę, że rzeczy nieużywane na przykład od 2 lat, czy od roku nie są Ci tak naprawdę potrzebne, a więc możesz się ich pozbyć.
  • „garażowa wyprzedaż” – tak lubiana na zachodzie w Polsce również staje się coraz popularniejsza. Zrób wyprzedaż z rzeczy, które nie są Ci potrzebne i zaproś na nią znajomych i sąsiadów.
  • „wyjechali na wakacje…” – jeżeli po Twoim domu biegają młodsze dzieci warto im na czas przeprowadzki zorganizować mini wakacje. Zaoszczędzisz dużo nerwów i sobie i dzieciom.
  • pomoc profesjonalistów – warto korzystać z usług firm zewnętrznych. Jest ich teraz na rynku bardzo dużo i świadczą usługi w bardzo szerokim zakresie: od samego transportu do kompletnej i całościowej przeprowadzki związanej ze spakowaniem i rozpakowaniem wszystkich rzeczy.
  • jak spakować – bardzo ważne jest, aby wszystkie Twoje przedmioty bezpiecznie dotarły w nowe miejsce. Dlatego musisz je odpowiednio spakować i zabezpieczyć. Wszystko najlepiej spakować w tekturowe pudła. Są lekkie, wytrzymałe i tanie. Po przeprowadzce, gdy nie będą już potrzebne, możesz je oddać do recyklingu.

Pamiętaj, że aby spakować rzeczy np. rodziny zamieszkującej średniej wielkości mieszkanie, będziesz potrzebować kilkadziesiąt pudeł. Najlepiej, aby były różnej wielkości – większe na przykład na ubrania, mniejsze na rzeczy o większej wadze (np. książki, które są bardzo ciężkie).
Bardziej delikatne rzeczy jak szkło, zastawa, porcelana będziesz musiał dodatkowo zabezpieczyć np.: folią bąbelkową, tekturą 2-warstwową lub po prostu gazetą. Pamiętaj, że każdy delikatny przedmiot musi być zapakowany oddzielnie.
Bardzo ważne jest również dokładne opisanie i oznakowanie pudeł. Na każdym z nich postaraj się umieścić jak najwięcej informacji co znajduje się w środku. Warto również na każdym pudle napisać w jakim pomieszczeniu powinno się znaleźć już na nowym miejscu. Osoby, które przewożą Twoje rzeczy od razu rozniosą pudła do odpowiednich pokoi.
Wróć do spisu treści